Історія школи
Наша історія починається у вересні 1954 року, коли урочиста колона учнів і педагогів на чолі з директором П.С.Сиваченком рушила на перші уроки в новій школі №37. Відтоді розпочалося цікаве, сповнене бурхливих подій життя єдиного шкільного колективу. Руками учнів та педагогів була створена теплиця, склався духовий оркестр, був навіть тир.26 жовтня 1968 року - знаменна дата в історії школи, бо на весь світ прославилося ім'я її випускника, Георгія Берегового: він здійснив політ у космос. Відтоді зустрічі з Героєм Радянського Союзу в школі стали щорічною традицією.
Школа пишається й іншими випускниками, серед яких Вікторія Малекторович - видатна актриса театру та кіно.
Співробітником Кабінету міністрів Росії є Олександр Гончаров, також наш випускник. Ганна Євтушенко працює головним лікарем донецької клініки, Кім Жанна - прокурором у рідному місті. Можна ще називати імена й посади... Проте не посадами пишається школа, а людьми. Справжніми, гідними людської поваги.
З 1 вересня 1991 року школа стала гімназією, яку 20 років очолював Беляєв Валерій Павлович. Педколектив ґрунтовно працював над проблемою особистісно орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі, ним розроблено "Модель творчої особистості гімназиста"; у гімназії поглиблено вивчається англійська мова, викладається друга іноземна - французька. Труднощі у відборі учнів зумовили необхідність створення навчально-виховного комплексу в складі дитячого садка, початкової школи та гімназії з метою безперервної системи виховання й навчання.
З 2002 року гімназія функціонує як незалежний навчальний комплекс, а з 2007 викладання в ній ведеться українською мовою.
З 2010 року гімназія, дитячий садок №49 та початкова школа №9 вважаються єдиним навчальним закладом - НВК №9.
У 2011 році директором школи стала Новікова Наталя Валентинівна.
У гімназії 20 років діє Дитяча парламентська республіка "Вікторія", яка є прикладом реалізації принципів учнівського самоврядування. Учнівський та педагогічний колективи бережуть свої давні традиції й пишаються ними. У школі щорічно святкується День гімназії, відбувається урочиста посвята п'ятикласників у гімназисти.
Щовесни в закладі проходять Тижні науки, складовими яких є наукові учнівські конференції, семінари, захист учнівських науково-дослідницьких робіт. А наприкінці року відбувається церемонія нагородження найкращих учнів школи"Вікторія".Традиційно стабільним є високий рівень знань її вихованців. Серед переможців міських предметних олімпіад і конкурсів, конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт МАН 50% - наші учні. Високі показники на обласних етапах олімпіад і конкурсів - неодмінний атрибут шкільного життя гімназії. Є в нас і призери Всеукраїнських олімпіад і конкурсів. Дев'ятеро учнів у різні роки пройшли навчання у США за програмою "Акт на підтримку свободи". А попереду - нові досягнення й перемоги.
_____________________________________________________________________На початку або в кінці урочистостей учні й учителівиконують шкільний гімн, слова якого написав тоді ще учень, а нині випускник гімназії Вадим Бобренок, а музику до них - педагог-організатор Щербакова Наталя Вікторівна. Нижче - український переклад гімну.
Віват, гімназія!
Багато шкіл у світі є,Та нам рідніш своя.Вона розумна і міцнаВ своїх традиціях.Приспів:Політ твоїх випускників - мета,А не фантазія!Живи, учись і процвітай!Віват! Віват, гімназія!Хай ще багато довгих літТут ллється світло знань!Гімназії авторитетЄ світочем для нас!Приспів
У школи є свій герб. Паросток на фоні розгорнутої книги, осяяний сонячним промінням - символ потягу до знань, прагнення до пізнання світу, самовдосконалення.
Червоні вітрила - символ змін і мрії, яка збувається, символ дива, створеного власними руками - це емблема Дитячої парламентської республіки "Вікторія"